Justa Lab - Warsztaty Edukacyjne

Drony DJI TELLO EDU

Zawód: operator drona. Specjalistów obsługujących bezzałogowe statki powietrzne wciąż brakuje. Według prognoz w przyszłości zapotrzebowanie na ich usługi będzie jeszcze większe. Dlatego poszerzyliśmy naszą ofertę o zajęcia z programowania dronów. Wylatane godziny to nie tylko inwestycja w ciekawe hobby, ale przede wszystkim świetna zabawa!

Robotyka dla dzieci – program zajęć dla uczniów od 10 roku życia:

 

Poznajemy drona
Dzieci pracują w dwuosobowych zespołach. Na pierwszych zajęciach uczą się obsługi maszyny. Na kolejnych – doskonalą swoje umiejętności. Nauczyciel stopniowo wprowadza kursantów w świat podniebnych akrobacji.
Programujemy
Za pomocą tabletu i prostej aplikacji Scratch kursanci programują drona. Planują sekwencje ruchów, które ma wykonać maszyna. Przelot pod sufitem, obrót o 180 stopni, powrót na plecach i znów obrót – czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?
Latamy!
3… 2… 1… Start! Każda akrobacja wzbudza gigantyczne emocje. Na pokładzie drona znajduje się kamerka nagrywająca w jakości HD. Dzieci po każdych zajęciach otrzymują film oraz zdjęcia z lotu ptaka. Dzięki temu mogą oglądać swoje postępy, a także pochwalić się nowym hobby rodzinie i znajomym.

 

Dron 1
Dron 2
Dron 3

 

Jakie umiejętności doskonalimy w trakcie kursu?

  • Dzieci dowiadują się, jak zbudowany jest dron. Poznają w praktyce m.in. podstawy aerodynamiki i elektrotechniki.
  • Dzięki intuicyjnej aplikacji kursanci doskonalą umiejętność tworzenia algorytmów i programowania.
  • Dzieci uczą się słuchać innych i wyrażać własne opinie. Dzięki temu w przyszłości chętniej będą wdraża w życie swoje pomysły i szuka innowacyjnych rozwiązań.
  • Podczas zabawy z dronem kursanci poznają nowe słownictwo, również w języku angielskim.
  • Uczestnicy zajęć zdobywają nową, ciekawą umiejętność, która może przerodzić się w hobby, a w przyszłości zwiększyć szansę na atrakcyjną i dobrze płatną pracę.

 

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Na zajęcia z dronami zapraszamy uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej. Warsztaty stanowią doskonałe uzupełnienie zajęć z robotyki i programowania z LEGO ROBOTYKI oraz LEGO Mindstorms.