Justa Lab - Warsztaty Edukacyjne

LEGO Duplo

Pasję do programowania można odkryć w każdym wieku, ale im wcześniej, tym lepiej! Dzieci posiadają naturalną ciekawość świata, dzięki której błyskawicznie uczą się nowych rzeczy. Potrzebują jedynie odrobiny wsparcia. Warsztaty z LEGO Duplo powstały z myślą o najmłodszych konstruktorach. Będzie dużo śmiechu i dobrej zabawy!

Robotyka dla przedszkolaków w trzech prostych krokach:

Budujemy
Dzieci pracują w parach lub małych grupach. Otrzymują zestaw LEGO Duplo i tworzą rozmaite konstrukcje zgodnie z instrukcją. Pudełko z klockami jest jak jajko z niespodzianką! Co dziś znajdziemy w środku?
Programujemy
Dzieci uruchamiają pociąg z zestawu LEGO Duplo „Coding Express” za pomocą przyjaznej aplikacji. Na ich oczach maszyna „biegu przyspiesza i gna coraz prędzej!”. W zestawie LEGO Duplo „Maszyny proste” oprócz standardowych klocków znajdują się także zębatki, koła i przekładnie, które wprawią klocki w ruch!
Bawimy się!
Klocki LEGO Duplo są duże i bezpieczne. Posiadają fantastyczne, wesołe kształty i żywe kolory, które zachęcą każdego przedszkolaka do zabawy. Na zajęciach podróżujemy pociągiem, pływamy łódką po jeziorze i urządzamy wyścigi samochodów!

 

Lego Duplo 1

 

Jakie umiejętności doskonalimy w trakcie zajęć z robotyki dla przedszkolaków?

  • Dzieci poznają w praktyce podstawowe zjawiska fizyczne i zasady działania różnych urządzeń. Dzięki temu w przyszłości chętniej będą majsterkować i eksperymentować.
  • Zestaw LEGO Duplo „Coding Express” w przyjazny sposób zapoznaje dzieci z podstawowymi pojęciami programistycznymi.
  • Swobodna zabawa klockami LEGO Duplo pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywne myślenie.
  • Budowanie z klocków LEGO rozwija małą motorykę i koordynację oko-ręka.
  • Praca w małych grupach rówieśniczych rozwija kompetencje społeczne i emocjonalne. Dzieci uczą się odgrywania ról, dzięki czemu stają się bardziej odważne i pewne siebie.

 

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Na wyśmienitą zabawę z LEGO Duplo zapraszamy dzieci od 4. do 6. roku życia. Robotyka dla przedszkolaków (Gdańsk, Trójmiasto i okolice) to doskonałe wprowadzenie do zajęć z programowania z LEGO WeDo 2.0.