Justa Lab - Warsztaty Edukacyjne

LEGO Mindstorms

Czy wiesz, że z LEGO Mindstorms korzystają studenci uczelni technicznych na zajęciach z robotyki i mechatroniki? Bez obaw! Program naszych warsztatów jest dostosowany do umiejętności dzieci uczęszczających do starszych klas szkół podstawowych. Udowadniamy, że nauka i zabawa mogą iść w parze!

Robotyka dla dzieci – program zajęć dla uczniów od 10 roku życia:

Konstruujemy
Uczniowie pracują w parach. Z oryginalnych klocków LEGO Mindstorms powstają prawdziwe roboty: wysoka na ponad 30 centymetrów kobra, zadający ciosy ogonem skorpion i strzelający z bazooki żołnierz przyszłości.
Programujemy
Uczniowie programują roboty za pomocą intuicyjnej aplikacji EV3 Programmer. Już po pierwszych zajęciach przekonują rodziców, że to „easy-peasy”, a babci chwalą się, że wiedzą, kim chcą zostać w przyszłości.
Bawimy się!
Czas sprawdzić, co potrafią samodzielnie skonstruowane roboty. Nauczyciel przeprowadza krótkie pokazy i zachęca uczniów do samodzielnych eksperymentów. Swobodna zabawa w parach lub grupach wzbudza największe emocje. Już nikt nie powie młodszemu rodzeństwu, że klocki LEGO są tylko dla dzieci…

 

Lego Mindstorm 1
Lego Mindstorm 2

 

Jakie umiejętności doskonalimy w trakcie zajęć z robotyki?

  • Praca w grupach uczy dzieci podstaw komunikacji społecznej: słuchania innych i formułowania własnych opinii.
  • Kursanci potrafią dzielić się zadaniami i wziąć odpowiedzialność za wykonaną przez siebie pracę. Ćwiczą wiele kompetencji miękkich cenionych przez przyszłych pracodawców.
  • Podczas zajęć dzieci uczą się podstaw programowania i logicznego myślenia. Poznają nowe słownictwo i w przyjazny sposób odkrywają działanie zjawisk fizycznych.
  • Zabawa klockami LEGO Mindstorms pobudza wyobraźnię.

 

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Na kurs programowania z LEGO Mindstorms zapraszamy młodych konstruktorów i konstruktorki od 10. roku życia. Warsztaty są uzupełnieniem zajęć z LEGO ROBOTYKI. Dzieci, które poznały podstawy robotyki na innych kursach, zapraszamy już po 9. urodzinach!