Justa Lab - Warsztaty Edukacyjne

LEGO ROBOTYKA

Czy wiesz, że LEGO to skrót od duńskiego zwrotu „baw się dobrze”? To przesłanie od twórców najpopularniejszych klocków świata towarzyszy nam na każdych zajęciach. Uczymy nie tylko podstaw programowania, ale wprowadzamy młodych konstruktorów do magicznego świata LEGO. Zaszczepiamy pasję na całe życie!

Robotyka dla dzieci w trzech krokach:

Budujemy
Uczniowie pracują w zespołach. Otrzymują zestaw oryginalnych klocków LEGO oraz tablet. Każde zajęcia to inny robot! Na chwilę przed otwarciem pudełka emocje sięgają zenitu. Co dziś zbudujemy? Wyścigówkę, aligatora, dźwig, helikopter, a może sanie świętego Mikołaja?
Programujemy
Za pomocą łatwego w obsłudze programu Scratch dzieci poznają możliwości samodzielnie skonstruowanych robotów. Sprawimy, że LEGO małpka zagra na perkusji, aligator szeroko otworzy paszczę, a dźwig podniesie ciężki ładunek.
Bawimy się!
Nauczyciel zachęca dzieci do swobodnej zabawy. Wyścigi samochodów? Gaszenie pożaru z pokładu helikoptera, a może wielka bitwa robotów? Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

 

Lego WeDo 1
Lego WeDo 2
Lego WeDo 3

 

Jakie umiejętności doskonalimy w trakcie zajęć z robotyki?

  • Praca w grupach uczy dzieci podstaw komunikacji społecznej: słuchania innych i formułowania własnych opinii.
  • Konstruowanie robotów zgodnie z instrukcją
  • Ćwiczy uwagę i koncentrację. Dzieci poznają zależności przyczynowo-skutkowe i uczą się planowania działań krok po kroku.
  • Budowanie z klocków LEGO rozwija zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Uczy logicznego myślenia i wspomaga rozwój wyobraźni przestrzennej.
  • Dzięki programowi Scratch kursanci poznają podstawy programowania. Kurs LEGO ROBOTYKI pozwala dziecku z łatwością przejść do kolejnego etapu: programowania z klockami LEGO Mindstorms.

 

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Na zajęcia z robotyki (Gdańsk, Trójmiasto i okolice) z LEGO ROBOTYKI zapraszamy dzieci od 6. roku życia.